Ekologie a šetrnost

 

Výrobky Eurona by Černý neobsahují:
Fosfáty – jsou obsaženy v běžných prostředcích do myček nádobí dostupných na trhu. Fosfáty se dostávají do odpadních vod, proto čističky nejsou schopny snížit jejich kontaminaci ve vodě. Dostanou se až do přírodních vod, které způsobují šíření toxických sinic.

Chlór – běžně se používá v řadě levných bělidel, pracích a dezinfekčních prostředcích. Dráždí kůži, oči i dýchací ústrojí. Negativně působí na prospěšné bakterie v ekologických čističkách odpadních vod a již v malých koncentracích vážně ohrožuje životní prostředí. 

Formaldehydy – jedná se o uměle vytvořené a velmi agresivní konzervanty sloužící pro výrobu čistících a pracích prostředků. Vyvolávají vznik alergií, bolesti hlavy, dráždí sliznice, způsobují žízeň a únavu. Jsou však potřebné pro udržení kvality tekutých výrobků. 

Perboráty – čistící složka a vynikající bělidlo používané do pracích prostředků a myček nádobí. Představují však  nebezpečí pro živé organismy a ve vyšších dávkách jsou považovány za vážnou hrozbu. 

Výrobky Eurona by Černý nejsou testovány na zvířatech. 

Natural product – takto označené výrobky jsou velmi vhodné především pro osoby s extrémně citlivou pokožkou, alergiemi na níže uvedené složky a ty, kteří vnímají vysoké nároky na ekologičnost a šetrnost jako součást svého životního stylu a filozofie. 

Tyto výrobky (Natural product) neobsahují: SLS/SLES, parabeny, alergeny a syntetická barviva. 

Všechny výrobky a virtuální katalog najdete na www.euronabycerny.com